Klosz z motylami Morfos bleus

2 450,00 zł

Ta kopuła przedstawia kolekcję motyli Morfos bleus. Jest to wysublimowana współczesna wersja wizytówki entomologa. Małe niebieskie motyle delikatnie ułożone na gałązkach wierzby, przedstawione w eleganckim owalnym świecie. Każdy klosz z motylami jest jedyny w swoim rodzaju, wykonany ręcznie we francuskiej manufakturze. Pod kloszem znajdują się różne gatunki motyli, w zależności od sezonu i przylotów. Ta bardzo oryginalna dekoracja zaczaruje każde wnętrze. Doda unikatowego charakteru i wprowadzi naturę do wnętrza. W naszej ofercie dostępne są również inne klosze z motylami. 

Ilość
Produkt na zamówienie.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, skontaktujemy się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub  

OD800/MO
Wymiar
h: 40 cm x Ø24 cm
Materiał
szkło
Wysyłka
zwykle do 2,5 tygodnia

Motyle fascynują sobą od wieków artystów i wynalazców, ale przede wszystkim są pasją dla entomologów, studiujących te delikatne owady. Motyle są obecne w dziecięcych światach baśni, mają bajeczne kolory, które przyciągają uwagę. To zasługa ich łusek, które po dotknięciu ich, osypują się jak pyłek. 

Ciekawostką jest fakt, że niektóre łuski, na pozór kolorowe, tak naprawdę są bezbarwne. Skrzydła same w sobie są pozbawione koloru. Mają one jednak specyficzną strukturę, są częściowo wypełnione powietrzem, dzięki czemu działają jak pryzmaty – rozpraszają jasne światło, wydobywając z niego kolory, które zmieniają się zależnie od tego, pod jakim kątem na nie patrzymy. Ewolucja wyposażyła motyle skrzydła w struktury tak złożone i małe jednocześnie, że są one obiektem zazdrości specjalistów od nanotechnologii, którzy na razie mogą tylko pomarzyć o skonstruowaniu czegoś podobnego.

Naszym zdaniem motyle z pewnością pochodzą z magicznego świata:)